Menu Close

Vizitas Bulgarijoje

2021 m. liepos 19-26 dienomis Bulgarijoje, Karlovo mieste, vyko projekto „Rural Youth Refuse to Lose!” partnerių susitikimas. Tai tarptautinis jaunimo mainų projektas, finansuojamas pagal Europos Komisijos Erasmus + programą. Jo metu 35 jaunuoliai iš 7 šalių (Bulgarijos, Rumunijos, Serbijos, Šiaurės Makedonijos, Graikijos, Lietuvos ir Egipto) aptarė jaunimo projektų idėjas mažuose miesteliuose, siekiant pagerinti jaunų žmonių gyvenimo aplinką. Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnaziją projekte atstovavo I ir II klasių mokiniai: Neda Eitutytė, Agnė Kaziukonytė, Viltė Kybartaitė bei Lukas Straukas ir mokytojas Mindaugas Armonas.
Viešnagės metu susipažinome, kokie jaunimo projektai įgyvendinami kitų valstybių mažuose miesteliuose, aplankėme aplink Karlovą esančius miestelius, kultūrinius bei gamtinius objektus.
Taip pat jaunimo laukė bendras tarpkultūrinis vakaras, kai kiekviena grupė atstovavo savo šalį tradiciniu maistu, dainomis ir šokiais. O kiekvienos dienos pabaigoje dėmesio buvo skirta vis kitai šaliai, kai projekto dalyviai ruošė viktorinas, eskizus, filmus, kad kuo išsamiau pristatytų savo šalies kultūrą.
Malonu, kad šis projektas paskatino tarpkultūrinį dialogą, prisidėjo prie žmonių sanglaudos, taikos ir tarpusavio supratimo.

Istorijos mokytojas Mindaugas Armonas

Skip to content