Menu Close

Apjuoskime meile Tėvynę

Skautai 2016 02 22„Dievui, Tėvynei, Artimui“, – taip skamba pagrindinis skautų šūkis. Šie elementai – tarsi kertiniai skautų ideologijos akmenys, visi vaidinantys savitus ir labai svarbius vaidmenis. Tačiau galima teigti, jog šiuo laikotarpiu Tėvynė mums – svarbiausia. Vasario 16-oji – bene svarbiausia Lietuvos valstybės šventė: jei ne 1918-ųjų vasario 16-ąją pasirašytas Nepriklausomybės aktas, vargu, ar šiandien turėtume tai, ką turime. Tad mes, skautai, su  pagarba ir meile  Tėvynei, ir šiemet tradiciškai minėjome jos gimtadienį. Patriotinę dvasią skleidėme ir Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje, ir miesto bendruomenėje.

Vasario 12-ąją Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje buvo juntama šventinė nuotaika – mokykloje visą dieną buvo minimas Lietuvos gimtadienis. Dienos programos iniciatoriai buvo  gimnazijos skautai. Pirmosioms gimnazijos klasėms jie suteikė galimybę geriau susipažinti su Lietuvos valstybės atkūrimo etapais ir mokyklos tradicijomis. Pirmokai gimnazistai skirtinguose punktuose išgirdo naujų faktų apie Lietuvai itin reikšmingus įvykius, kurie vėliau buvo įprasminti sugiedojus Lietuvos valstybės himną ir gimnazijos dainą. Himnas daugybę kartų skambėjo ir vasario 16-ąją. Tądien skautai dalyvavo Šv. Mišiose, pagerbė Tėvynę budėdami prie vėliavų, tačiau tuo šventės minėjimas nesibaigė. Po mišių Medvėgalio tunto(Šilalės rajono) skautai rinkosi tradicinėje sueigoje „Laisvi ir laimingi“, skirtoje Valstybės atkūrimo dienai paminėti. Jos metu didelis būrys vaikų tapo skautais ir jaunesniaisiais skautais. Neapsieita ir be svečių vizito: sueigoje apsilankė ir Šilalės rajono mero patarėja Rima Kairytė, jaunimo reikalų koordinatorė Danguolė Jakštienė, Šilalės rajono meras Jonas Gudauskas ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Stasys Šedbaras. Visi jie žavėjosi skautų paprastumu, šiltu bendravimu, gera nuotaika ir dainomis, kurios tądien buvo skirtos tik jai vienai – Lietuvai.

Lietuva – tai mūsų namai, o savo namus kiekvienas žmogus gerbia ir puoselėja. Tėvynės puoselėjimu kiekvienas turi rūpintis nuolatos. Juk nuo to, kiek prisidėsime prie jos gražinimo, priklausys tai, ką turėsime ateityje. Tad belieka tikėtis, jog žmonių sąmoningumas tik augs, o skautų atsidavimas savo šaliai niekada neužges.Pasistenkime apjuosti savo meile Lietuvą, kad mūsų Tėvynė  būtų galinga ir klestinti – tokia, kokia buvo per amžius.

Pat. Skautė Giedrė Gedeikytė

Šilalės Simono Gaudėšiaus draugovė

Skip to content