Menu Close

Comenius projekto „Susipažinkime: susivieniję įvairovėje“ dalyvių susitikimas Ispanijoje

Comenius projekto „Susipažinkime: susivieniję įvairovėje“ dalyvių susitikimas Ispanijoje

Tęsiasi Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projektas „Susipažinkime: susivieniję įvairovėje“, kuriame dalyvauja net 7 šalys: Lietuva, Lenkija, Ispanija, Italija, Bulgarija, Rumunija ir Turkija. Pirmasis projekto susitikimas vyko Lenkijoje, o antrasis kovo 4-9 dienomis įvyko Ispanijoje,Gijon (Chichono) mieste. Šį kartą mūsų delegaciją sudarė – 3 mokiniai ir 3 mokytojai. Mokytojai buvo apgyvendinti viešbučiuose, o mokiniai, kaip įprasta, gyveno ispanų šeimose. Todėl mes ne tik turėjome puikią progą papasakoti vieni kitiems apie savo šalis, mokyklas, šeimas, tradicijas, bet taip pat kartu leidome laisvalaikį, linksminomės.

Visad susitikimo šeimininkai stengiasi supažindinti svečius su savo šalimi, jos kultūra, tradicijomis, valgiais. Sužinojome, kad Gijon miestas, kuriame mes praleidome daugiausiai laiko, yra uostas šiaurės vakarų Ispanijoje, Astūrijos provincijoje, Biskajos įlankoje. Dėl šilto ir švelnaus klimato šis regionas dar vadinamas „žaliąja“ Ispanija. Mūsų viešnagės metu temperatūra siekė apie 20 laipsnių šilumos. Stebino greitos orų permainos – vieną minutę šviečia skaisti saulė, o po akimirkos prapliumpa lietus.

Gijon kažkada buvo romėnų gyvenvietė ir tai akivaizdu iš daugelio pastatų visame mieste, ypač dvarų ir namų. Stebino labai siauros, vos dviejų automobilių pločio, gatvės. Ypač gražūs Gijon paplūdimiai su auksiniu smėliu ir pasivaikščiojimo takais. Kiekvieną dieną turėjome labai daug veiklos. Lankėmės Katalikiškoje mokykloje, ten ragavome tradicinių ispanų patiekalų bei  žaidėme tradicinius jų žaidimus. Apžiūrėjome miesto Rotušę, Romėnų pirtis.Highslide JS

Taip pat aplankėme Oviedą, miestą šiaurės Ispanijoje, įsikūrusį Kantabrijos kalnų papėdėje. Ten užsukome į San Salvadoro spalvingo gotikos stiliaus katedrą, pastatytą 1388-1528 metais. Bažnyčios viduje yra Astūrijos karaliaus Alfonso II kapas. Vėliau  nuvykome į Jūros periodo muziejų, sidro gamyklą.

Nors bendravome su visų šalių delegacijų atstovais, tačiau daugiausiai laiko vis dėlto praleisdavome su savo draugais ispanais ir jų šeimos nariais. Ispanai – labai emocingi ir temperamentingi žmonės. Pradžioje mus, daug santūresnius lietuvius, labai stebino jų pasisveikinimas – pabučiavimas į abu skruostus. Sužavėjo jų rūpestingumas bei dosnumas – be dovanų ir lauktuvių artimiesiems negrįžome nė vienas.

Trečiasis projekto etapas gegužės mėnesį vyks Lietuvoje – Šilalėje. Laukia malonūs pasirengimo rūpesčiai, kaip sutikti, kuo nustebinti svečius iš kitų šalių. Džiugu, kad vyksta tokie projektai, jie teikia didžiulę naudą tiek mokiniams, tiek mokytojams. Jie skatina bendrauti, pažinti, gilinti užsienio kalbų žinias.

Daugiau informacijos galite rasti projekto svetainėje http://www.letmeknowyou.eu ir projekto Facebook socialiniame tinklehttps://www.facebook.com/letmeknowyoueu.

Emilija Šmitaitė,

Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos 1c kl. Mokinė, Comenius projekto susitikimo Ispanijoje dalyvė

Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo paramos fondas. Šis straipsnis atspindi tik autorės požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį straipsnyje pateikiamos informacijos naudojimą.

Data: 2013 09 02

Skip to content