Menu Close

Gimnazistų išvyka į Italiją

„Erasmus+“ yra Europos Sąjungos rėmimo programa, suteikianti mokymosi ir tobulėjimo galimybių įvairaus amžiaus asmenims bei galimybę įvairioms organizacijoms įgyvendinti programos kriterijus atitinkančius projektus. Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija dalyvauja ,,Erasmus+‘‘ projekte ,,Passport to the future‘‘ su Italija, Portugalija ir Lenkija. Kovo 20-26 dienomis 8 gimnazistai: Agnė Aurilaitė, Augustė Januškaitė, Beata Krenciūtė, Eitvydas Budreckas, Evelina Gečaitė, Julija Zobėlaitė, Rokas Auryla, Viltė Kybartaitė, lydimi projekto koordinatorės Giedrės Juškienės ir mokytojos Aušros Danisevičienės, vyko į susitikimą Italijoje.
Pirmoji vizito diena prasidėjo apsilankymu Palazzolo Acreide miestelio mokykloje. Šioje ugdymo įstaigoje mokiniai mokosi tam tikros profesijos, o kartu įgyja ir vidurinį išsilavinimą. Projekto šalys pristatė pranešimus apie matematiką kasdienybėje, statistikoje ir mene. Taip pat vyko debatai apie CV rašymą bei verslo kūrimą.
Antrąją vizito dieną aplankėme žymųjį Etnos ugnikalnį, kuris buvo išsiveržęs dar 2021 metais. Tai didžiausias veikiantis Europos ugnikalnis (apytikriai 160 km perimetro ugnikalnio papėdė yra Londono dydžio). Praleidę visą dieną grožėdamiesi kalno vaizdais, projekto dalyviai vyko į Taorminos miestelį, kuriame pavakarieniavo.
Kitą dieną vyko nuotraukų konkursas „Maths in the lens of a camera“, kuriame mūsų mokyklos mokinė Viltė Kybartaitė užėmė pirmąją vietą. Po to tęsėsi projekto dalyvių prezentacijos matematikos ir istorijos tematika. Vėliau dalyviai turėjo galimybę susipažinti su visų dalyvaujančių šalių tradiciniais patiekalais. Pasibaigus veikloms mokykloje mokiniams vyko turas po Palazzolo miestelį, kuriame aplankė graikų teatrą ir archeologijos muziejų.
Ketvirtadienį visi išvykome į labai ilgą kelionę, kurios tikslas buvo miestas Agrigento. Ten pamatėme išskirtinės architektūros graikų kolonas bei kitus statinius. Pavakarieniavę leidomės į 4 valandų kelionę namo.
Penktadienio rytą pradėjome sertifikatų įteikimo ceremonija, tuomet keliavome į Sirakūzus. Šią vietovę Ciceronas apibūdino kaip ,,didžiausią graikų miestą ir patį gražiausią iš jų visų“. Dabar Sirakūzų senamiestis yra UNESCO pasaulio paveldo objektas. Vakare vyko visų Erasmus+ dalyvių išlydėtuvės, susirinkę restorane smagiai praleidome laiką ir atsisveikinome su savo draugais.
Ši išvyka praplėtė mūsų akiratį, patobulino anglų kalbos žinias, išbandė kritinį mąstymą, leido susipažinti su kitomis kultūromis bei pabendrauti su kitataučiais.

Julija Zobėlaitė ir Evelina Gečaitė, Ic

Skip to content